Šiltų, šviežiai keptų gėrybių svarba mūsų gyvenime

Šiltų, šviežiai keptų gėrybių svarba mūsų gyvenime

Ar streso ir įtampos akimirkomis jaučiate norą sušildyti sielą šiltu kepiniu? Tik pavalgę sočius pietus trokštate saldaus kąsnelio? Nesvarbu, ar tai šilto obuolių pyrago gabalėlis, sviestinis raguolis ar minkštas, ką tik iškeptas sausainis – šie skanėstai nuramina mūsų sielą. Ar kada susimąstėte, kodėl jaučiate trauką šiems šiltiems ir saldiems malonumams?

 

Mėgstamas maistas turi stebuklingą savybę kelti nuotaiką. Kai skanaujame mėgstamus kepinius, mūsų smegenys išskiria „laimės hormonus“, tokius kaip dopaminą ir serotoniną, todėl iš kart pasijaučiame pakylėti ir patenkinti. Svarbu ir tai, kad užtenka tik pačio iškeptų skanėstų kvapo ir sklindančios šilumos, kad iškart jaustumėmes laimingesni. Išsiskyrę hormonai sukuria laikiną, bet galingą nuotaikos pakėlimą, todėl psichologiniu požiūriu kepiniai, jų šiluma, kvapas ir skonis užtikrina puikią savijautą.

 

Dažnai kepinius susiejame su nostalgiškais prisiminimais. Galbūt tai cinamono kvapas, primenantis šiltus vakarus praleistus su šeima, arba obuolių pyragas, sugrąžinantis nerūpestingas vaikystės dienas. Kai jaučiame liūdesį ar vienatvę, pasimėgavimas pažįstamais skanėstais iššaukia paguodos ir nostalgijos jausmus, suteikia galimybę laikinai pabėgti nuo neigiamų emocijų. Todėl kepiniai tampa lyg prieglobstis nuo kasdienio gyvenimo streso.
Po sotaus valgio mūsų kūnai trokšta papildomos jėgos, mat virškinimui prireikia gana daug energijos. Būtent todėl po sočių pietų jaučiamės pavargę ir mieguisti. Pasimėgavimas šviežiai iškeptu skanėstu dažnai puikiai patenkina šį poreikį. Kepinio šiluma leidžia atsipūsti ir pajusti ramybę, kvapas glosto sielą, o kąsnis suteikia papildomą energijos pliūpsnį.

 

Ypatingą vaidmenį mūsų bendram pasitenkinimui atlieka ir kepyklėlės. Jauki, komfortiška atmosfera, šviežiai keptų gaminių kvapas bei pokalbis su kitu žmogumi – akimirksniu pagerina savijautą. Kepyklėlių darbuotojų meistriškumas, dėmesys detalėms ir rūpestis įdėtas kuriant bet kurį kepinį suteikia šilumos ir bendruomeniškumo pojūtį, todėl ir jaučiame trauką tokioms jaukioms vietoms. Norėdami pasimėgauti šviežiausiais ir gardžiausiais keptais gaminiais, apsilankykite „Heydekrug“ kepyklėlėje, esančioje PC Luizė. Čia Jūsų laukia dėmesingi darbuotojai, patarsiantys kokį kepinį išsirinkti, šilčiausia atmosfera pasisėdėjimui ir komforto suteikiantys produktai.

 

Iš esmės šiltas ir ką tik iškeptas maistas, turi unikalų būdą akimirksniu pakelti nuotaiką. Nesvarbu, ar tai būtų cheminės reakcijos mūsų smegenyse, ar nostalgiški jausmai, šie skanėstai visus mus priverčia nusišypsoti. O kai jie atkeliauja iš kepyklos, nepaprastas skonis ir ypatingas dėmesys tarsi sušildo sielą. Taigi kitą kartą, kai reikės ūpo ar energijos užtaiso, nedvejodami užsukite į „Heydekrug“ ir pasimėgaukite šiltu, ką tik iškeptu skanėstu.