LUIZĖ pataria: kaip stiprinti imunitetą rudenį?

LUIZĖ pataria: kaip stiprinti imunitetą rudenį?

Atėjęs ruduo, daugelį mūsų priverčia skirti daugiau dėmesio sveikatai – atšalus orams, kyla didesnė rizika susirgti peršalimo ligomis. Kaip elgtis, kad taptume kuo atsparesni, šaltuoju metų sezonu puolantiems virusams?

Imunitetas saugo žmogaus organizmą nuo įvairių antigenų svetimų medžiagų, susidarančių organizmo viduje arba patenkančių į jį iš išorės ir sukeliančių ligas. Pasikeitusios oro sąlygos ir netinkami mūsų įpročiai sudaro palankesnes sąlygas greičiau susirgti:

  • neatsižvelgdami į temperatūros pokyčius renkamės netinkamą aprangą;

  • skiriame per mažai dėmesio sveikatai: neišsimiegame, nevisavertiškai valgome;

  • atsparumą ligoms gali mažinti ir neatsakingas vaistų vartojimas – pirmuosius peršalimo simptomus, pirmiausiai reikėtų malšinti natūraliomis priemonėmis, o pavyzdžiui, temperatūrą patariama mažinti tik nuo 38 laipsnių;

  • labai svarbu atsižvelgti ir į mitybą – valgyti daug vaisių, daržovių, produktų, kuriuose gausu imuninę sistemą gerinančių elementų: įvairių vitaminų (A, B, C, D, E), omega 3 riebalų rūgščių ir kt.

Specialistai pabrėžia, jog imuniteto stiprinimas ne vienkartinis, o nuolatinis procesas, todėl čia labai svarbu ir kasdienė rutina: mėgstama veikla, leidžianti atsipalaiduoti, fizinis aktyvumas, laikas gryname ore, grūdinimasis, reguliarus miegas.