LUIZĖ pataria: kaip paruošti vasaros gėrybes žiemai?

LUIZĖ pataria: kaip paruošti vasaros gėrybes žiemai?

Artėjant vasaros pabaigai, daugelis mūsų pradeda ruošti derlių žiemai. Kokius tinkamiausius ruošimo būdus pasirinkti, kad vasaros gėrybės savo puikiais skoniais mus džiugintų kuo ilgiau?

Visų pirma, reikėtų atsižvelgti į indą – universaliausi yra stiklainiai, kurie tiks tiek uogienėms, tiek marinuotiems ar raugintiems produktams. Renkantis kitokius indus (pavyzdžiui, plastikinius) reikia atkreipti dėmesį, kad jie būtų tinkami sąlyčiui su maistu.

Daržovių, vaisių ar uogų paruošimo metodą bei receptūrą galite rinktis pagal individualų skonį bei poreikius.

  • Konservavimas – vienas seniausių būdų, kuris leidžia išlaikyti tinkamus vartojimui produktus nuo 8 mėnesių iki metų. Dažniausias pasirinkimas – konservavimas karščiu. Produktai (uogos, vaisiai, daržovės, grybai, mėsa, žuvis) sandariai uždarytuose induose kaitinami iki 85-90 laipsnių įkaitintame vandenyje arba garuose, kol žūsta mikroorganizmai.

  • Vienas sveikiausių daržovių konservavimo būdų – rauginimas. Rauginti produktai: kopūstai, agurkai, burokėliai ir kiti, pasižymi dideliu vitamino C, geležies probiotikų kiekiu.

  • Konservavimas nereikalauja daug ir įmantrių ingredientų – užtenka cukraus, acto, druskos. Tačiau rekomenduojama papildomai naudoti prieskonius, žoleles, kmynus, krapus, o išskirtiniam skoniui ir gvazdikėlį, rozmariną – jie ne tik paskanins produktus, bet ir neleis daugintis bakterijoms, pelėsiams, taip prailgindami galiojimo laiką.